KONST / Litografier / Färglitografi 13878054
nr 1387 8054
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 213/310. Motivet: 34x59cm, yttermått inklusive ram: 57x74cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:55:05
29/3 20:17:06
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman